У Шполі проходять громадські слухання щодо перейменування вулиць
- Подробности
- Опубликовано: 12.02.2016 14:23
10 та 11 лютого в Шполі пройшли чергові громадські слухання, на яких обговорювалися пропозиції щодо назв вулиць Ватутіна, Галана, Горького, Жовтневої, Кірова, Комінтерної, Красіна, Островського, Тельмана, Фрунзе, Артема, Будьоного, Дімітрова, Кошового, Лазо, Ульянівської, Ковпака та провулка Калініна. На слуханнях були присутні всього близько 30 мешканців зазначених вулиць, а також депутати міської ради й представники громадськості.
Дуже мало часу залишилося на виконання законів України про декомунізацію, відповідно до яких повинні перейменувати 50 вулиць Шполи, що носять назву символів, подій чи імен, пов’язаних із комуністичним минулим. На жаль, депутати міської ради попереднього скликання не захотіли взяти на себе відповідальність за перейменування вулиць нашого міста. Тому зараз всі повноваження для перейменування надані мерові Шполи. До речі, якщо таке затвердження не відбудеться до 21 лютого 2016 року за участі громадськості та голови Шполянської міської ради, то далі назви вулиць будуть присвоєні за рекомендацією Українського інституту національної пам’яті відповідним розпорядженням голови Черкаської обласної державної адміністрації.
На початку громадського слухання мер Шполи Сергій Кравченко ще раз нагадав присутнім про те, як відбуватиметься процедура перейменування, та закликав присутніх до активного й відкритого діалогу.
Керуючий справами міської ради Василь Курінний проінформував членів зібрання про напрацьовані на засіданнях топонімічної комісії рекомендації для перейменування вулиць, а також зачитав листи, що надходили від громадськості.
Зокрема, жителі вулиці Кірова хочуть перейменувати свою вулицю на вулицю Олександра Кондратюка, шполянського лікаря, що героїчно загинув під час антитерористичної операції.
- Я вважаю, що Олександр Кондратюк – герой нашої країни. І ми зобов’язані хоча б таким чином віддати йому належну шану, − зазначила волонтерка, громадська діячка і жителька вулиці Кірова Лілія Усик.
У ході активного обговорення жителі вулиці Красіна повідомили про те, що вони хочуть, щоб їхня вулиця називалась Козацькою, Ярослава Галана – Івана Лютого – Лютенка, Кошового – Прозорою, Ульянівської – Різдвяною, Лазо – Зоряну, а жителі Жовтневої повідомили про те, що хочуть залишити свою стару назву. Представники громадськості провулка Калініна погодились із рекомендацією топонімічної комісії, щоб провулок надалі називався Благовісним.. Не визначились із назвою жителі вулиці Ватутіна, Горького, Комінтерна, Дімітрова та Ковпака. Голови вуличних комітетів пообіцяли повторно провести наради із жителями вулиць та до понеділка повідомити про їхні остаточні побажання щодо перейменувань. На жаль, на громадські слухання не з’явились жителі вулиць Островського, Тельмана, Фрунзе, Будьоного й Артема.
Наприкінці засідання погодили врахувати побажання громадськості, представників вулиць, які з’явилися на громадське обговорення. В інших випадках міський голова покладатиметься на рекомендації тимчасової топонімічної комісії.
Наступні громадські слухання щодо перейменування вулиць Баумана, Боженка, Енгельса, Космодем’янської, Маркса, Матросова, Петровського, Урицького, Щорса, а також провулків Кірова, Матросова й Островського відбудуться 16 лютого о 15.30 у сесійному залі Шполянської міської ради, що знаходиться за адресою: вулиця Пролетарська, 59.