У Шполі відбулися громадські слухання щодо перейменування вулиць

З ініціативи мера Шполи Сергія Кравченка та відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» в Шполянському міському Будинку культури відбулися громадські слухання щодо перейменування п’яти вулиць Шполи. І хоч інформація про проведення обговорення була заздалегідь оприлюднена в засобах масової інформації, проте висловити свої пропозиції прийшла досить незначна кількість шполян.

Міський голова Сергій Кравченко закликав присутніх до активного та відкритого діалогу та запевнив, що він хоче почути думку кожного жителя вулиці, що має перейменуватись.

Керуючий справами міської ради Василь Курінний повідомив про те, що на адресу міської ради надходили листи із пропозиціями щодо перейменування 5 вулиць, що носять назви «героїв» тоталітарного окупаційного режиму: Калініна, Фурманова, Володарського, Куйбишева, а також Радянської.

У ході активного обговорення жителі вулиці Володарського повідомили про те, що вони хочуть повернути історичну назву своєї вулиці – Даріївська. Жителі Калініна зазначили, що хочуть перейменувати вулицю на Благовісну. А Радянської – на Вишневу. Голова вуличного комітету вулиці Фурманова повідомила про те, що люди, з якими вона спілкувалась, хочуть проживати по вулиці з назвою Квіткова або Затишна. На жаль, в громадських слуханнях не взяли участі жителі вулиці Куйбишева. Однак на адресу міськради, надійшов лист з проханням перейменувати Куйбишева на вулицю Олександра Козиря, шполянського воїна інтернаціоналіста.

Присутні на засіданні взяли активну участь в обговоренні. Висловлювали свої думки щодо партійних діячів колишнього Радянського Союзу, представників військового командування часів Другої світової війни та інших осіб, чиї імена свого часу були увіковічнені у назвах міських вулиць.

Також перед присутніми виступила журналістка, громадська активістка та член тимчасової топонімічної комісії Наталія Сторчак. Вона ще раз нагадала про необхідність перейменувати вулиці, оскільки є багато видатних шполянських і українських діячів, що зробили значний внесок у розвиток української культури та державності загалом.

-         Оскільки тут зараз зібралося дуже мало людей, то я переконана, що нашому міському голові нелегко буде приймати рішення щодо перейменування вулиць. Але я хотіла б, щоб Сергій Володимирович прийняв це рішення, опираючись на рекомендації топонімічної комісії, - зазначила Наталія Сторчак.

Наприкінці засідання погодили врахувати побажання жителів вулиць, які з’явилися на громадське обговорення. В інших випадках міський голова покладатиметься на рекомендації тимчасової топонімічної комісії.

Наступні громадські слухання щодо перейменування вулиць Артема, Будьоного, Дімітрова, Кошового, Лазо, Ульянівської, Ковпака та провулка Калініна відбудуться 11 лютого о 15.30 у сесійному залі Шполянської міської ради, що знаходиться за адресою: вулиця Пролетарська, 59.