У Шполі вшанували жертв голодоморів та політичних репресій

Мітингом-реквієм розпочався сьогоднішній день у Шполі. Керівництво міста, району та близько сотні містян із самого ранку зібралися біля пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій.

Такі вшанування тих, хто помер від голодної смерті, нині відбуваються по всій Україні, адже роки голоду торкнулися практично кожної родини.

Вшанування шполяни розпочали із хвилини мовчання. Перед самим пам’ятним знаком було викладено символічний хрест пам’яті із лампадок.

- Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-22, 32-33, 47 років. Найстрашнішим був 1933. Не було ні війни, ні потопу, лише зла воля одних людей проти інших, - нагадав присутнім міський голова Шполи Сергій Кравченко. - У роки голоду загинуло понад три тисячі наших містян. Ми зобов’язані пам’ятати про це постійно, а не лише в День пам’яті, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України – штучне, насильницьке винищення людей

Голова Шполянської райради Олександр Кузуб додав, що загалом у роки голодомору Шполянщина втратила понад 10 тисяч своїх жителів.

- Це наші з вами земляки, діди і прадіди, ненароджені сестри і брати, - зазначив він. - Щоб цього не сталося більше з нашими дітьми, внуками, нашими правнуками, ми повинні бути єдині у творенні нашої Української національної держави і боротьбі за її суверенітет.

Голова міста Сергій Кравченко закликав керівників усіх закладів та установ міста 28 листопада приспустити державні прапори, а всіх містян приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання та о 16 годині виставити на підвіконня своїх будинків запалені свічки на знак вічної пам’яті і скорботи.

Вшанування завершилося молитвою у виконанні священника Української православної церкви Київського патріархату настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці ієрея Романа Соломатіна.