У Шполі відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня Гідності та Свободи

У Шполі, 20 листопада, у переддень Дня Гідності та Свободи біля пам'ятного знаку “Героям Небесної сотні” відбувся урочистий мітинг та вшанування загиблих українських героїв.

У заході взяли участь представники влади: міський голова Шполи Сергій Кравченко, голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, заступник голови районної державної адміністрації та небайдужі містяни.

Очільник Шполи від імені міської ради привітав учасників національно-визвольної боротьби, тих, хто розпочав боротьбу за свободу і гідність українців у 2004 році, кував перемогу Революції Гідності у 2014 році та сьогодні мужньо боронить рідну землю. 

- Минуло два роки з часу доленосних подій, які назавжди змінили вектор майбутнього Української держави. Тоді, на зламі 2013-2014 років, ми довели всьому світові, що українці – це глибоко патріотичний народ, з високим почуттям гідності і непереборним духом свободи! Та за свою Свободу і Гідність ми заплатили і продовжуємо платити високу ціну... Тисячі українців загинули і гинуть на сході України. Сьогодні в зоні АТО перебувають 170 шполян, з них 35 – добровольці. І наше завдання – підтримати тих, хто боронить цілісність нашої країни. Саме тому я ініціюю створення при Шполянській міській раді Волонтерського центру, який буде координувати роботу з усіма волонтерськими організаціями району й області та разом допомагати нашим хлопцям на передовій, - зазначив Сергій Кравченко.

Також він повідомив, що з нагоди Дня Гідності і Свободи Шполянська міська рада посмертно присвоїла звання «Почесного громадянина» загиблому під час виконання військового обов’язку в зоні АТО шполянину Олександру Кондратюку. А під час урочистого мітингу Сергій Кравченко вручив посвідчення та орден «Почесного громадянина Шполи» матері загиблого АТОвця Ользі Кондратюк.

- Для мене дуже важливо, що про мого сина не забули, і сьогодні посмертно йому присвоїли таке звання. Його вже немає, але пам’ять про нього буде жити вічно. Єдиний син - він пішов, і з ним все пішло з дому, - зі сльозами на очах розповіла Ольга Кондратюк.

На важливості підтримки та всебічної допомоги бійцям АТО наголосив і голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб. Він пообіцяв, що допомога тим, хто захищав і продовжує захищати нашу країну від зовнішнього ворога, стане одним з пріоритетних напрямків роботи райради на наступний рік. 

-  Хочу подякувати вам, дорогі земляки, учасники Євромайдану, Революції Гідності, воїни АТО, волонтери — за вашу мужність, патріотизм, витримку і терпіння. За останній рік ми всі зрозуміли, що таке мужність і патріотизм. Слова БЛАГОДІЙНІСТЬ І ВОЛОНТЕРСТВО набули реального змісту. Соромно, але в нас, на Шполянщині, до цього часу немає центру, де б могли отримати всебічну допомогу і підтримку учасники АТО. Обіцяю, що районна рада нового скликання зробить усе можливе задля допомоги і підтримки вас, ваших дітей та ваших родин, - наголосив Олександр Кузуб.

Під час заходу присутні вшанували загиблих українських героїв хвилиною мовчання. А священник Української православної церкви Київського патріархату настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Соломатін провів молебінь за невинно убієнними. 

Наприкінці мітингу представники влади та небайдужі шполяни поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та заспівали Гімн України.