Бюджетний кошик міської громади не безмежний

В цьому році наше місто  змінюється  на краще. Ремонтуються дороги, освітлюються вулиці, ліпше працюють комунальники. Про наповнення міського бюджету і  перспективи фінансування запланованих видатків наша розмова з головним бухгалтером міської ради Оленою Волошенюк.

- Дійсно, на сьогоднішній час ми задоволені надходженням коштів до міської казни. Так, станом на 01.09.2015 року  виконання бюджету становить 145,1%Це дало змогу належно фінансувати всі заплановані видатки. Сподіваюсь жителі міста це відчули. Аджеприміромна капітальний ремонт міських доріг витрачено в цьому році 2,4 мільйони гривень. Зазначу, що це дороги з твердим покриттям. На поточний ремонт шляхів перераховано1,8 мільйони гривень, а на підсипку - 120 тисяч гривень.

- Ще ж і поліцейські у Шполі зявилися, правда, тільки «лежачі».

- Так, біля міських шкіл  та дитячого садка «Калинка» встановлені так звані «лежачі поліцейські». На це перераховано 79 тис. грнТепер школярі більш впевненіше переходитимуть вулиці та й батькам спокійніше за своїх дітей.

- Багато шполянських вулиць, особливо віддалених від центру, залишаються темними в нічний час. Жителі міста висловлювали чимало нарікань щодо цього.

- В цьому році на освітлення виділена рекордна сума - більше мільйона гривень. Відтепер у Шполі  освітлено більше сотні  вулиць.

- Олено Іванівно, погодьтеся, що у містян чи не найбільше претензій до комунальних служб. Їм завжди чомусь  бракує коштів.

- Останнім часом вдалося суттєво покращити матеріальну базу комунальних служб. Зокрема, виділені кошти на придбання сміттєвоза – 900 тис. грн., бочки для перевезення нечистот - 900 тис. грн., трактора - 590 тис. грн., розкидача - 120 тис. грн.,  причіпа до трактора – 100 тис. грн., бульдозера – 348 тис.грн., дискової косарки – 79 тис. грн., системи очистки труб 100 тис. грн., мотокіс і мотопил на 30 тис. грн., закуплено 26 нових контейнерів для сміття.

Тож ми належно фінансували комунальників, якдо речі, і всі напрями витрат передбачених бюджетомБільше того, міська рада, враховуючи труднощі в районному бюджеті, добровільно взяла на себе повне фінансування дитячих садочків.

- А хто ж їх мав фінансувати ?

- Згідно з внесеними змінами до Бюджетного Кодексу фінансування дошкільних закладів, закладів культури з бюджетів міст, сіл не повинно проводитись. На ці цілі виділяються асигнування з районного бюджету. Районний бюджет виділив місту 3,4 млн.грн. у вигляді субвенції на утримання дошкільних закладів міста. А потрібно на 2015 рік було 8,4 млн.грн., тобто 5 млн. грн. міський бюджет змушений був спрямувати за рахунок власних надходжень міста.

- Виходить, що майже половина міського бюджету йде на фінансування дитсадків ?

- Саме так. Додам, що на ремонт приміщення дитсадка «Калинка» витрачено 560 тисяч гривень, на придбання матеріалів та обладнання для додаткової дитячої групи 150 тисяч гривень.

- Але ж бюджет міста небезмежний. Ви прораховували чи вистачить коштів до кінця року для фінансування нагальних потреб громади?

- Зазначу, що з 2013 року бюджет розвитку міста майже не використовувався. Перерахування коштів органів самоврядування було фактично заблоковано казначейством не тільки в нас, а й по всій державі. Тож за рахунок залишку, що утворився і вдалося так багато зробити в цьому році. Проте, цей так званий «загашник» практично  закінчується і кошти розподілені по статтях витрат.

- І що ж далі?

- Признаюся, в мене є певна тривого за фінансування останнього кварталу цього року. Адже  залишається невизначеність по ціні за газ, електроенергію, пальне. Приміром, тільки на виплату індексації заробітної плати бюджетних установ міста виділено кошти в сумі 858,8 тис.грн., це без врахування листопада-грудня цього року.  А після підвищення мінімальної зарплати видатки на зарплату мають і ще вирости. В яку це «копійочку» обійдеться бюджету міста - поки що невідомо. Звичайно витрати будуть немалі. Та й ті ж вулиці, де зробили освітлення, мають належно обслуговуватися. Місто і ,особливо, комунальники мають належно підготуватися до зими – а це теж немалі витрати.

- А яка перспектива вирішення в місті давніх і тягучих проблем водопроводу та каналізації?

- Для їх фінансування потрібні значні кошти. Тож, якщо жити не одним днем, то має бути певне накопичення грошей. Нажаль, ми можемо вийти з нульовим балансом на кінець року. А це  не розумно і не по господарськи. Ми навіть твердо не знаємо по яких джерелах буде наповнюватися бюджет наступного року і чи вистачить коштів на мінімальні міські потреби.

- Дякуємо за розмову.