Центральна площа міста має бути оновленою

Шполяни в майбутньому зможуть спостерігати за оновленням благоустрою свого міста. Позитивні задуми влади вже почали частково здійснюватись. Сквер біля центральної районної бібліотеки не впізнати.

Там встановили пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. Навколо виклали бруківку, ублагородили квітники, поставили сучасні фонарі і лавочки.

- Ще в червні минулого року до Шполянської міської ради, надійшло звернення від голови громадської організації «Народна рада», - розповідає заступник міського голови Віталій Плетінь, - Де пропонувалось встановити в місті Шпола окремий пам’ятний знак згиблим під час революції Гідності Героям Небесної Сотні.

Міська рада вирішила погодити пропозицію. Виконавчому комітету доручено визначитись з місцем встановлення пам’ятного знаку, провести громадські слухання і вивчити думку громади міста. В районній газеті «Шполянські вісті» та офіційному сайті міської ради опубліковано умови конкурсу на кращу проектну документацію. По ескізу надійшла одна пропозиція від приватного підприємця Володимира Нанаєва.

- Кошти в сумі 40 тис. грн., на встановлення пам’ятного знаку виділили з міського бюджету, - зазначає голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, - З придбанням бруківки, сучасних ліхтарів, лавочок допомогли «благодійники» – приватні підприємці.

Жителів міста цікавить якою ж буде центральна площа? Коли востаннє тут проводилась хоч якась реконструкція, місцеві вже й не пригадують. Відтоді, як тут демонтували пам’ятник Леніну, біля приміщення районної державної адміністрації ще й височіє постамент. В планах влади та за побажаннями багатьох шполян на місці п’єдесталу «комуністичного вождя» планується збудувати фонтан. Словом, усе для комфортного відпочинку. Тим паче площа Героїв Майдану – це обличчя міста, яке має статус географічного центру.

- Жодних бюджетних коштів на будівництво не буде витрачено, - далі зазначає очільник району В. Потапенко, - фінансування буде супроводжуватись за рахунок спонсорської допомоги приватних підприємців та всіх небайдужих місцян. Крім того, пробурена скважена для водопостачання дасть можливість здійснювати полив квіткових насаджень. Порівняно з іншими районами наш центр міста не надто вирізняється квітниками. Через відсутність поливної системи дуже важко доглядати велику кількість квітів. 

В майбутньому реконструкція і будівництво фонтану на центральній площі – це якраз є соціальною відповідальністю бізнесу, який дбає про територію, де працює.

У вересні шполян чекає відкриття нового пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні в оновленому сквері, що прилягає до площі Героїв Майдану.

Джерело: shpola.gov.ua