Скільки вартуватиме шполянину перейменування вулиці?

Процес перейменувань вулиць нині повсюдний, бо цього вимагають вже не лише найбільш національно свідомі мешканці українських міст і сіл, а й Закон №2558 "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".

Розпочався він і в нашому місті. Одні говорять, що це невчасно – але ж є закон і його маємо виконувати. Інші закидають докір щодо високої вартості перейменування, проблема тут більше надумана чим є насправді. Для більшості громадян ніяких витрат нести взагалі не доведеться. Наприклад, документи на квартиру взагалі не потрібно змінювати. Це безкоштовно робиться нотаріусом автоматично і лише коли ви збираєтесь зробити правочин з квартирою (продати, подарувати). Запамятайте, що документи, які перебува­ють на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрача­ють. Зміна поштової адреси не є підставою для того, щоб грома­дяни переробляли свідоцтво на право власності.

При будь-яких діях із нерухомістю (майно продається, дарується, передається у спадщину), коли людині за законом необхідно звертатися до БТІ, міська рада безкоштовно видає мешканцям довідки про здійснення перейменування вулиці, які нотаріуси долучають до справи. В результаті у витязі з реєстру прав власності вказується колишня адреса, а при оформленні нотаріальних договорів нотаріус, на основі рішення сесії міської ради, яке буде у кожного нотаріуса, вказуватиме нову.

Так само не потрібно негайно змінювати дані про реєстрацію. Немає жодної вимоги, яка би змушувала мешканців замінювати паспорти через перейменування вулиць. Сажемо більше, люди взагалі не зобов’язані витрачати свій час на походи до паспортного столу та щось замінювати в своїх документах. Але за власного бажання громадянин може прийти та поставити штамп про перейменування у графі реєстрації.

Єдині, в кого можуть виникнути проблеми, це юридичні особи. Скоріш за все їм доведеться змінювати печатки, штампи, статути та іншу документацію. Проте Законом, №2558 , вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Згідно до змін, адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: благодійних організацій; юридичних осіб, пов‘язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного  та націонал- соціалістичного (нациського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв‘язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об‘єктів топономіки населених пунктів.

Обмаль витрат понесе і бюджет міста. Все зводиться до заміни табличок на будинках, покажчиків, а також дорожніх знаків, де вказані назви перейменованих вулиць.

Матеріали даної статті підготовлені на основі рекомендацій та роз’яснень юридичної служби державного Українського інституту національної пам’яті.