Міський голова взяв участь у Загальних Зборах Асоціації об’єднаних територіальних громад

28 березня у місті Києві відбулись Загальні Збори Асоціації об’єднаних територіальних громад, в яких взяв участь віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
    Асоціація активно включилася у процеси практичного впровадження реформ як на національному, так і на регіональному рівнях, сформувала пакет послуг для своїх членів, реалізувала свої перші проекти в громадах, налагодила взаємодію з Урядом, профільним Комітетом Верховної Ради України, рядом Міністерств, міжнародними інституціями і зарубіжними партнерами.

На Загальних Зборах підписали п’ять меморандумів про співробітництво Асоціації ОТГ з:
- Шведською асоціацією місцевих влад і регіонів (SALAR)
- Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO
- Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР)
- Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад (ВАССР)
- Мережею правового розвитку меморандуми про співпрацю з Шведською асоціацією місцевих влад та регіонів (SALAR) та низкою впливових інституцій.


    До Зборів запросили повноважних представників органів місцевого самоврядування об’єднаних громад, які є членами Асоціації, серед яких і голова Шполянської міської ОТГ, Сергій Кравченко.


    Для нашої громади така підтримка і взаємодія із іншими об’єднаними територіальними громадами України важлива, адже нове українське самоврядування, яке нині зароджується потребує нових форматів консолідації, нового об’єднання. Таким об’єднанням покликана стати Асоціація, яка створена самими громадами, складається лише з нових громад, а відтак – повністю підзвітна та підконтрольна виключно об’єднаним територіальним громадам. Щоб нове українське самоврядування ставало сильним, для цього громади повинні бути разом.
    Основні питання порядку денного – схвалення нового статуту Асоціації ОТГ, формування нової управлінської структури Асоціації, вибори нового правління Асоціації, перегляд політики членських внесків та діяльності дев’яти тематичних і секторальних Платформ:
- Законодавство для ОТГ
- Місцеві бюджети та фінанси
- Освіта
- Охорона здоров'я
- Соціальний захист
- Молодь, спорт, культура
- Економіка та інвестиції
- Безпека в громаді
- Адміністративні послуги, е-врядування