Світе тихий, краю милий, моя Україно

Канув у вічність іще один рік дня народження Тараса Шевченка. Минув іще один рік його безсмертя. Так, він один із небагатьох, кому випала доля бути доти, доки будуть на землі нашій люди. Віриться, що вони будуть вічно, знайшовши в собі силу, аби жити так, як мріяв Кобзар: «… і на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». Багато років поспіль у день народження поета шполяни гуртуються біля пам’ятника Тарасові, та передусім серце проймає гордість, що ми є доньками й синами того ж народу, сином якого є Шевченко. Справді, кожен, хто став учасником тематичної літературно-музичної композиції, приуроченої 204-ій річниці від народження поета-пророка, що відбулася 15 березня в залі Шполянської дитячої школи мистецтв, подумки дякував долі, що народився українцем.

   Вражаючий драматизмом захід об’єднав на сцені педагогів, учнів та батьків Шполянських ЗОШ №1,5, НВК №2-ліцею, НВК №3-гімназії, втілив творчі задуми працівників і вихованців комунальних закладів Шполянської міської ради: «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості», «Шполянський центр науково-технічної творчості учнівської молоді», «Публічна бібліотека імені А.Кримського». Торкаючись осердя життєвих істин, справжніх ціннісних мотивів Кобзаря, дібрані й продекламовані вихованцями зразкової студії «Ми» поетичні рядки, балада «Лілея», майстерно прочитана вчителем Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» Катериною Сімон, ліричні й закличні пісні на вірші Тараса Шевченка «Вітре буйний, вітре буйний!», «Зоре моя вечірняя», «Дивлюся, аж світає», «Не співає чорноброва», «Світає» у виконанні оркестру народних інструментів викладачів, ансамблю бандуристів Шполянської дитячої школи мистецтв, солісток Олесі Ткаченко, Надії Олійник, Ніки Приблуди, хореографічні етюди «Ой кувала зозуленька», «Птаха», які підготували вихованки зразкового танцювального колективу «Барвінок» Вдовиця Діана і Дубина Аліна занурили глядачів у серце Тараса Григоровича- духовного батька, великого сина українського народу, його пророка, рятівника української мови і всієї нації. Адресуючи слова привітань з нагоди річниці із дня народження поета, закликаючи бути послідовниками його невмирущих справ, заступник міського голови з питань роботи виконавчих органів Шполянської міської ради Сергій Заєць нагородив грамотами учнів- переможців і призерів районного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка: Олійник Надію, Степаненко Ілону, Зінгер Марину, Пелипенко Мар’яну, Степаненко Аліну, Тулуман Аліну, Клюковську Анастасію, Присяжненко Альону, Плосконос Вікторію, Кисличенко Діну та педагогів Золотарьову Аллу, Струк Тетяну, Капелюшну Ірину, Брогаренко Ірину, Димніч Вікторію, Головко Ольгу, Рукавець Тетяну за виховання в учнів почуття патріотизму та пошани до творчої спадщини Тараса Шевченка.

   Мов одне велике серце, наповнене щирими словами любові до неньки- України, почували себе жителі громади. І як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновила дитячі і дорослі душі, закликала бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ.Читаючи натхненно й проникливо рядки із поеми- послання «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє», вихованка літературної студії Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» Вероніка Гаврилюк передала всі Тарасові болі й тривоги за долю Вкраїни, яка сьогодні незламна у боротьбі за гідність і свободу.


    Тематичні виставки самобутніх та творчих робіт вихованців гуртків Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія», Шполянської ЗОШ №5, центрів дитячої та юнацької творчості» та науково-технічної творчості учнівської молоді, виставка книг Шевченка і про нього, яку підготувала директор КЗ «Публічна бібліотека імені А.Кримського Світлана Остапенко, сценічні декорації, квіти, вирощені працівниками і гуртківцями Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» налаштували на новітнє осмислення багатогранного земляка Тараса Шевченка.


    Виконуючи разом, мов один сильний голос, пісенний шедевр «Реве та стогне Дніпр широкий», усі учасники заходу- юні й старші жителі об’єднаної територіальної громади відчули безсонне серце безсонного вкраїнця- Кобзаря…