Вечір-спогад «Зима, яка нас змінила»

20 лютого в Україні є роковинами найстрашніших днів Майдану. Це день вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди в сесійній залі Шполянської міської ради відбувся вечір-спогад «Зима, яка нас змінила».


    Захід пройшов емоційно насичено, звучала жива музика, та слова, які проникали у саме серце. Відеоряд повернув присутніх у 2014 рік, коли перші герої стали на захист свободи України. 20 лютого навіки запам’ятається українцям днем найбільшого кровопролиття, коли у столиці країни в центрі Європи було застосовано вогнепальну зброю проти мирного населення, яке вимагало змін. Цей день став останнім у житті більше сотні українців, що віддали своє життя за нове майбутнє для своєї держави.


    Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. А сама Україна – це територія гідності і свободи. Саме про такі аспекти народної боротьби на заході розповіли учасники Майдану, шполяни - Сергій Коваль, Сергій Кепша, Олексій Пірогов, Степан Москалик, Василь Білецький.


    Кожен учасник Майдану пригадував якусь окрему подію революції в якій особисто брав участь, але спільна ключова фраза у промовах цих людей звучала так: - «Пішли боротися за світле майбутнє своїх дітей, онуків, правнуків, України!...».


    Глядачі не стримували сліз, особливо під час пісні «Плине кача …», що стала українським реквіємом, під час жалобних музичних мотивів у виконанні Олексія Кочетова, Надії Олійник, гурту «Шанс» та неперевершеного вірша «Розкажу про Україну», який розповіли діти - вихованці театральної студії «Смайлики».


Вечір-спогад «Зима, яка нас змінила» організований відділом освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради ОТГ, за участі Будинку школярів Шполянської міської ради та Шполянського міського будинку культури.