Сміливі, цілеспрямовані, мужні, вольові, незалежні – це все вони – Герої Небесної Сотні

Сьогодні жителі громади біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні у середмісті Шполи вшанували пам'ять героїв, які чотири роки тому беззбройними вступами пішли в один із починаючих боїв за незалежність України під час Революції Гідності на Майдані у Києві.


    Крім небайдужих містян, участь у заході взяли представники міської та районної влади.
- Герої Небесної Сотні довели, що український народ – нескорений, а дух його – незламний! А ми завжди будемо в неоплатному боргу перед цими Героями, - зазначив у своєму виступі заступник міського голови Віталій Плетінь.


    Помолитись за вічний спокій та поставити запалені лампадки прийшли також голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, голова райдержадміністрації Володимир Потапенко.
   За упокоєння загиблих душ борців за волю України молебень відправили настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці, ієрей Роман Саломатін та настоятель храму Святої Трійці УПЦ КП протоірей Дмитро Горовенко. Потому шполяни вклонились до меморіалу Героям Небесної Сотні, поставивши лампадки та поклавши квіти.


    День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і режимом узурпованої влади сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.