Все про субсидії жителям міста
- Подробности
- Опубликовано: 20.04.2015 22:08
Нещодавно шполяни разом із платіжками за газ отримали бланки заяви та декларації для оформлення субсидії, яка повинна полегшити удар від підвищення тарифів по гаманцях громадян. Процес отримання субсидій викликає у жителів міста багато запитань, на частину із яких спробуємо відповісти.
Яким чином можна отримати субсидію?
До управління соціального захисту населення Шполянської РДА, яке знаходиться по вулиці Леніна,21 (біля магазину «Гостинний двір») необхідно подати лише два документи:
- заяву про призначення житлової субсидії;
- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Зазначені документи можуть бути надіслані поштою за адресою: 20603 в. Леніна,21, м.Шпола, Черкаська обл..
Кому : Управління соціального захисту населення.
Якщо ж вам необхідна допомога у заповненні бланків, ви можете заповнити їх разом із спеціалістами управління соціального захисту.
Для отримання консультації можна зателефонувати за номером 5-21-69.
Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів, без необхідності надання Заяви і Декларації.
Хто має право на призначення субсидії?
Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.
Для обчислення розміру платежу можна скористатися таблицею, розробленою Міністерством соціальної політики (таблиця).
За який період враховуються доходи для призначення субсидії?
У разі звернення за призначенням субсидії у І кварталі – доходи враховуються за перші три квартали попереднього року. У разі звернення в інший період – доходи за попередній календарний рік. Тобто, якщо ви звертаєтесь за субсидією у травні 2015року, то доходи ви повинні показати за 2014рік.
Які доходи включаються до сукупного доходу сімей, які претендують на одержання субсидії?
З 1 травня 2015 року для призначення житлової субсидії враховуватимуться всі отримані особами, які зареєстровані у житловому приміщенні, доходи за попередній календарний рік без врахування податку з доходів фізичних осіб. До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів, дохід, отриманий від здачі в оренду земельної частки (паю).
Які особливості врахування доходів?
Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді (з 01.01.2015 -1176 грн.).
Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.
Відмінена норма обов'язкового працевлаштування або перебування на обліку в центрі зайнятості працездатних осіб протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення.
У яких випадках субсидія призначається, як виняток, за рішенням районних комісій?
- одиноко проживаючим непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла;
- виходячи з кількості осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні у разі коли споживання комунальних послуг (води, газу та електроенергії) обчислюється засобами обліку на підставі підтверджуючих документів. Тобто, якщо у вашому домогосподарстві зареєстровані особи, які фактично не проживають, ви можете звернутись до комісії із підтвердженням даного факту (таким документом може бути довідка, що підтверджує місце перебування особи в іншому місті у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, а також довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні) і вам призначать субсидію без врахування доходів даної особи;
- особі, яка зареєстрована у житловому приміщенні, але на яку не відкриті особові рахунки;
- у разі, якщо сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
- у випадку коли державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;
- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.
На яку площу призначається субсидія?
Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.
На які норми користування комунальними послугами призначається субсидія?
Соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електричної енергії встановлено єдині для всієї України, виходячи з цього субсидія призначатиметься в межах таких норм споживання послуг:
- постачання холодної води - 4 м3 на одну особу;
- водовідведення - 4 м3 на одну особу;
- газопостачання:
- на опалення в опалювальний період - 7 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (1,091- в індивідуальних будинках, 0,526 – в багатоквартирних житлових будинках);
- на газову плиту без газового водонагрівача - 9 м3 на особу;
- на газову плиту і газовий водонагрівач - 18 м3 на одну особу;
- електропостачання:
- на опалення в опалювальний період 65 кВт.год на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (1,091 –в індивідуальних будинках, 0,526– в багатоквартирних житлових будинках);
- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 130 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за наявності газового водонагрівача,), 150 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності газового водонагрівача);
- у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 90 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї ( за наявності газового водонагрівача, 120 кВт год. на сім ’ю з однієї особи + 30кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності газового водонагрівача).
На який період призначається субсидія?
Субсидія призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.
Після закінчення строку отримання субсидії структурні органи соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді. Для цього органи соціального захисту населення збирають необхідну інформацію без звернення громадянина.
Про які зміни необхідно повідомити орган соціального захисту населення?
Зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.
У випадку ненадання інформації про зміни, дія субсидії припиняється з наступного місяця за місяцем, у якому відповідні зміни виникли.
Чи перевiрятимуть органи соцзахисту iнформацiю, яку громадяни нададуть у декларацiї?
З травня запроваджується принцип призначення субсидiї на пiдставi задекларованих даних заявником. При цьому перевiрку достовiрностi цих даних здiйснюватимуть органи соцiального захисту вже пiсля призначення субсидiї, шляхом надсилання запитiв до вiдповiдних органiв, установ та органiзацiй (Пенсійного фонду , фіскальної служби і т.ін). Громадянин нестиме вiдповiдальнiсть за наданi вiдомостi про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидiї та на визначення її розмiру.
Яка відповідальність у випадку надання недостовірної інформації?
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним в подвійному розмірі.