Зробимо наше місто чистішим разом!

Кожна пора року по своєму прекрасна. Так, навесні починає оживати природа, розпускаються перші квіти, чути спів птахів. Проте, як завжди, на «бочку меду знайдеться ложка дьогтю» - це гори сміття, які затьмарюють усю природну весняну красу, і стає зовсім не радісно від такої картини.

Навряд, чи хтось захоче милуватися квітучим рястом, коли поряд лежать купи сміття, а замість пахощів квітів відчувається сморід від залишених побутових відходів «новими європейцями» із самого центру України, а скоріше дикунами, яким пощастило жити в центрі України. Нажаль, більшість жителів нашого міста не бажають жити по-європейськи і викидати сміття лише у визначених місцях. А навіщо? Зручніше викинути його на узбіччі дороги, в лісосмузі, в березі, чи десь на галявині, головне, щоб було не біля власної оселі чи двору. Цим самим, завдаючи непоправної шкоди довкіллю, забруднюючи грунт, воду та повітря. Але ж вони, нажаль, забувають, що природа віддячить тим самим: отруєним повітрям, продуктами харчування, неякісною водою. А це, в свою чергу, впливає на тривалість життя, збільшення онкозахворювань та інших невідомих та тяжковиліковних хвороб, на які все частіше хворіють наші діти. Якщо так триватиме і далі, то наша нація приречена потонути у власному смітті. Зупинити цей процес можемо лише ми з вами. І щоб не було запізно починати потрібно вже зараз із самого себе. 

Перше, що потрібно зробити, це не смітити де попало. Сміття слід викидати  лише у визначених для цього місцях, якщо є можливість, то всі побутові відходи самостійно вивозити на міське сміттєзвалище, якщо такої змоги не має - укладати відповідні договори на  надання комунальних послуг із комунальними підприємствами міста. Показувати власним прикладом іншим, як необхідно турбуватися про довкілля. Після відпочинку на природі не залишати після себе сміття, разом із сусідами, друзями, знайомими влаштовувати прибирання прилеглих територій до житлових будинків, робити виїзні суботники до лісосмуг, берегів водойм, захаращених галявин. Повідомляти до правоохоронних органів про відомі факти викидання сміття у невстановлених місцях недобросовісними громадянами.

На минулому тижні, працівниками комунальних підприємств міста Шпола, спільно з працівниками міської ради, було організовано прибирання смітників на околиці  південної частини міста за заводом «Оріон – Гласс». Там мешканці нашого міста, на полі влаштували стихійне сміттєзвалище та, щоб «далеко не ходити», - почали викидати сміття і на узбіччя дороги, яка веде від м. Шпола до с. Кримки. Хоч сміття і було прибране та наведено більш-менш чистоту на узбіччі дороги, це не гарантує, що його знов туди не насипатимуть. Адже відома приказка - «чисто не там де прибирають, а там де не смітять».  

Тому нагадуємо, що викидання сміття у невстановлених місцях карається адміністративним штрафом, згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі для фізичних осіб-громадян від 340 грн. до 1360 грн., для посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн. до 1700 грн.

Тому просимо всіх громадян, керівників підприємств, установ  та організацій не порушувати закон та дотримуватися правил благоустрою та загальноприйнятих правил поведінки в суспільстві. Тільки спільними зусиллями ми зможемо забезпечити екологічно безпечні умови проживання в місті, як для себе так і для прийдешніх поколінь!  

Тож давайте разом будемо піклуватися про благоустрій нашого міста та зробимо його чистим та охайним!

Віктор Заскалета, міський голова